emisyon raporu

Elektrikli Otomobiller Hakkında Emisyon Raporu

Yeni araştırmalarla beraber emisyon raporu, elektrikli otomobillerin aslında karbon emisyonlarını artırabileceğine dair korkuların zararlı bir efsane olduğunu gösteriyor.

Medya raporları, üretim ve elektrik üretiminden kaynaklanan emisyonlar sayıldıktan sonra elektrikli otomobillerin gerçekten “daha ​​yeşil” olup olmadığını sorguladı.

Araştırma, çoğu yerde elektrikli otomobillerin genel olarak daha az emisyon ürettikleri sonucuna varıyor – üretim hala fosil yakıtlar içeriyor olsa bile.

Diğer çalışmalar genel sürüşün iklim hedeflerine ulaşmak için azaltılması gerektiği konusunda uyarıyor.

Hollanda’daki Exeter, Nijmegen ve Cambridge üniversitelerinden yapılan yeni araştırmalar, dünyanın % 95’inde elektrikli otomobil kullanmanın iklim için benzinli arabadan daha iyi olduğunu gösteriyor.

Ömür Boyu Emisyonlar

Araştırmacılar, elektrikli otomobillerden kaynaklanan ortalama “ömür boyu” emisyonların İsveç ve Fransa (çoğu elektriğin yenilenebilir ve nükleer kaynaklı olduğu) benzinli otomobillerden% 70’e kadar daha düşük olduğunu ve İngiltere’de yaklaşık% 30 daha düşük olduğunu söylüyor.

Uluslar temiz elektriğe geçtikçe elektrikli arabaların resminin giderek daha uygun hale geleceğini söylüyorlar.

Çalışma, 2050’de dünyanın sokaklarındaki her ikinci arabanın elektrikli olabileceğini gösteriyor. Bu, küresel CO2 emisyonlarını yılda 1,5 gigaton’a kadar azaltacaktır, bu da Rusya’nın mevcut toplam CO2 emisyonuna eşdeğerdir.

Karbon emisyonu azaltma
Emisyon Azaltmak Elektrikli Araçlarla Mümkün Olacak

İngiltere, satılan her yeni otomobilin en geç 2035 yılına kadar sıfır emisyon olacağını taahhüt ederek, ülkelerin daha sıkı hedefleri benimsemesi durumunda ilerleme çok daha hızlı olabilir.

Çalışmanın baş yazarı Nijmegen Üniversitesi’nden Dr. Florian Knobloch şunları söyledi: “Elektrikli araçların emisyonları artırabileceği fikri tam bir efsanedir.

Sorun Çözülmedi

Ancak bu, araba sorunu ve çevrenin çözüldüğü anlamına gelmez. İlk olarak, Birleşik Krallık’ın 2050 iklim hedefine ulaşmak için araç filosunu zamanında elektriğe geçirmek zor olacak.

İkincisi, süreç temiz enerji üretimi ve tedariki üzerinde büyük bir yük oluşturacaktır.

emisyon raporu elektrikli araçlar her daim emisyon konusunda dünyamız için bir şans olacaktır.

Kaynakça

Rastgele Yazılar

 • 3d baskı 3D Yazıcı Teknolojisiyle Ev İnşaatı

  3D Yazıcı Nedir? Öncelikle 3D Yazıcı nedir? Bu kavramı tanımlayarak yazımıza başlayalım. 3D Yazıcı teknolojisi: Katmanlı üretim olarak tabir edilir. […]

 • Çindeki virüs Çin’de Ortaya Çıkan Korona Virüsü Nedir?

  Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan bir virüs olan ve Korona virüsü ile ilgili yapılan açıklamalara göre virüsün kaynağının […]

 • Greyfurt Greyfurt Hakkında Bilgiler

  Greyfurt, nispeten büyük ekşiden yarı tatlıya, biraz acı meyveye sahip olduğu bilinen subtropikal bir narenciye ağacıdır. Greyfurt, her ikisi de […]

 • Futbolun tarihi Dünyada ve Türkiyede Futbol Tarihi

  Dünyada ve Türkiyede Futbol Tarihini Dünyada ve Türkiyede Futbol Tarihini FUTBOLUN TARİHİ Futbolun; yapılan bilimsel araştırmalar sonucun da, milattan önce […]

Bir Cevap Yazın